Faktury online

Fakturowanie w sieci?

Jakie mogą być korzyści z możliwości dostępu sieciowego do zasobów oprogramowania, np. oprogramowania do fakturowania, w porównaniu z tradycyjną lokalną metodą pracy, mającą miejsce w wielu „przestarzałych” przedsiębiorstwach? Okazuje się, w przypadku pracy zespołowej, korzyści z sieciowego dostępu do zasobów oprogramowania mogą mieć znaczenie radykalne.

W przypadku oprogramowania działającego wyłącznie lokalnie, czyli dostępnego wyłącznie dla osoby mającej fizyczny dostęp do komputera, na którym program zostaje uruchomiony, wiele możliwości zostaje z góry wykluczonych: pracownicy nie mają możliwości współdzielenia zasobów nad którymi, w rzeczywistości, pracuje cały zespół. W przypadku rozwiązań tak zwanych „lokalnych”, członkowie zespołu są często zmuszeni do eksportowania utworzonych plików, udostępniania ich w publicznych folderach, lub wysyłania ich sobie pocztą elektroniczną, w celu dalszego ich opracowania przez kolejne osoby należące do danego zespołu. Dla lepszego zrozumienia ograniczeń związanych z oprogramowaniem działającym lokalnie, wystarczy przytoczyć przykład przychodzącej płatności lub konieczności wystawienia faktury VAT. W przypadku rozwiązań lokalnych, cały ten prosty proces może stać się bardzo skomplikowany i uciążliwy. Przychodzi płatność od klienta i trzeba ją odnotować. Robi to przeważnie pracownik mający dostęp do kont bankowych. Po odnotowaniu płatności, osoba zajmująca się fakturami wystawia fakturę VAT i powiadamia magazyn o możliwości wydania towaru, często fizycznie przekazując fakturę VAT do osoby odpowiedzialnej za wydawanie towaru.

towary_uslugi2

Faktury & Intrastat: dodawanie nowej grupy towarowej

W przypadku rozwiązań informatycznych umożliwiających sieciowy dostęp do zasobów wielu użytkownikom jednocześnie, gdzie każdy z użytkowników ma uprawnienia do wykonywania określonych czynności, procedura odnotowania płatności, wystawienia faktury VAT i wydania towaru, ogranicza się do kilku kliknięć myszką. Jak to możliwe? Pracownik odpowiedzialny za odnotowanie wpływających płatności odnotowuje płatność w systemie. Pracownik odpowiedzialny za faktury VAT, znajdujący się w innym biurze, zostaje powiadomiony przez system i za jednym kliknięciem myszki generuje fakturę VAT związaną z zamówieniem w toku. Płatność zostaje przypisana do zamówienia. Status zamówienia się zmienia i zostaje wystawiona faktura końcowa VAT. Wszelkie dokumenty sprzedaży i magazynowe zostają wygenerowane w kilka sekund i są automatycznie wysłane do wyznaczonych odbiorców pocztą elektroniczną. Brzmi to futurystycznie? Niekoniecznie. To rzeczywistość rozwiązania fIstatDB:Faktury & Intrastat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s