PHP i MySQL – MySQLi czy PDO?

Każdy zawodowy twórca webowych aplikacji bazodanowych musi być dobrze zorientowany w dostępnych sposobach łączenia się z serwerem baz danych z poziomu PHP oraz znać możliwości i ograniczenia każdej z dostępnych metod.

Choć większość różnego rodzaju benchmarków wskazuje na przewagę MySQLi nad PDO względem szybkości działania, to jest wiele czynników, które sprawiają iż PDO jest dziś wyborem znacznej części programistów. Klasa PDO udostępnia bardzo łatwe do opanowania przez praktycznie każdego programistę metody, w przeciwieństwie do MySQLi, którego funkcje bywają czasami mroczne zwględem ich składni. Ważną kwestią jest także uniwersalność klasy PDO względem obsługi różnorodnych serwerów baz danych, podczas gdy MySQLi obsługuje tylko i wyłącznie MySQL!

Co wybieracie? Na co stawiacie w swoich aplikacjach webowych? Ja stawiam na PDO!

Php i MySQL stanowią podstawę funkcjonalności większości rozbudowanych aplikacji web oraz firmowych witryn internetowych. Każdy zawodowy twórca aplikacji web dobrze wie jak ważny jest wybór odpowiedniej platformy bazodanowej dla swoich projektów. Kluczowe znaczenie w tym zakresie ma także sposób łączenia się z serwerem baz danych z poziomu skryptów php, tak aby interakcja użytkowników z tabelami…

via PHP a połączenie z serwerem MySQL — Blog Informatyczny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s