Fakturowanie online vs. rozwiązania stacjonarne

Fakturowanie to obowiązkowy i nieunikniony proces, który odbywa się w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie. Mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy przeważnie generują małe ilości faktur, a wystawianiem dokumentów sprzedaży zajmuje się jedna osoba. W dużych firmach wystawianie faktur VAT wygląda nieco inaczej. Niektóre przedsiębiorstwa wystawiają naprawdę ogromne ilości faktur, a ich systemy fakturowania, oparte na drogim sprzęcie i jeszcze droższym oprogramowaniu sieciowym, są przerażająco kosztowne. Systemy te są często bardzo skomplikowane, oparte na drogich serwerach, umożliwiających dostęp do zasobów z każdej lokalizacji. Takie rozbudowane systemy wymagają ciągłej konserwacji, nie wspominając już o konieczności dostosowywania skomplikowanego oprogramowania do ciągle zmieniających się przepisów prawnych. Czy warto więc inwestować w drogi sprzęt i oprogramowanie do wystawiania faktur VAT? Bardzo często nie zachodzi taka potrzeba! Systemy fakturowania online, dostępne w chmurze, zyskują dziś bardzo dużą popularność, a niektóre z nich oferują niesamowite możliwości, eliminując jednocześnie potrzebę inwestowania sporych kapitałów w sprzęt i oprogramowanie, które się starzeje i wymaga konserwacji. Systemy fakturowania online, takie jak fIstatDB:Faktury & Intrastat, oferują użytkownikom mobilność, dostępność i niezawodność za naprawdę drobne pieniądze!

faktury1

Faktury & Intrastat: kartoteka faktur

 

Zarejestrowani użytkownicy mają do dyspozycji niesamowicie elastyczne narzędzia pracy, oferujące możliwości, za które trzeba normalnie słono płacić, takie jak automatyczne generowanie deklaracji Intrastat na podstawie zrealizowanych zamówień w każdej walucie, czy rozbudowany moduł logistyki, zaawansowany moduł raportowania, obsługa płatności i faktur w wielu walutach i językach.

raporty1

Faktury & Intrastat: przykład raportu spedycyjnego

Więc odpowiedź na pytanie, czy warto inwestować w drogi sprzęt i oprogramowanie do wystawiania faktur VAT brzmi dziś definitywnie NIE! System fIstatDB: Faktury & Intrastat umożliwia wystawianie nieograniczonej ilości faktur VAT, nie inwestując w sprzęt i oprogramowanie, faktur w wielu walutach i językach, z nieograniczoną ilością własnych podmiotów, już za 30zł netto miesięcznie! System pozwala zarządzać zaawansowanymi uprawnieniami utworzonych użytkowników, oferując ponad 100 różnych uprawnień systemowych. System umożliwia dostęp do zasobów z każdej lokalizacji, za pomocą zwyczajnej, zgodnej ze standardami, przeglądarki internetowej.

 

2 thoughts on “Fakturowanie online vs. rozwiązania stacjonarne

  1. W pełni się zgadzam z treścią artykułu. Obecne trendy zmuszają firmy do rozwiązań mobilnych. Komputery stacjonarne szybko znikają ze stanowisk pracy, a ich miejsce przejmują laptopy i smartfony. Przedsiębiorstwa coraz częściej stawiają na rozwiązania online, które są najlepszą odpowiedzią na szybko zachodzące zmiany. Rozwiązania online dają pełną mobilność oraz dostęp do zasobów bez względu na różne okoliczności. Rozwiązania stacjonarne wiążą się z dużymi nakładami finansowymi, co w czasach szybkich przemian stanowi niemałe ryzyko. Rozwiązania online dają pełną elastyczność i możliwość szybkich zmian bez jakiegokolwiek ryzyka. Dokładnie takie są dzisiejsze trendy.

  2. Zgadzam się z przedmówcą, dzisiejsza rzeczywistość wymusza od firm stosowanie rozwiązań mobilnych i dlatego uważam, że e-faktura już niedługo zastąpi swoją papierową odpowiedniczkę. W swojej firmie pracuję już na e-fakturach 2 lata i nie narzekam. Dużo oszczędności czasu i pieniędzy. Radzę tylko wyposażyć się w dobry system do obsługi fakturowania online. Ja korzystam z BizIn’u, bo według mnie jest najlepszy na rynku, ale jest sporo takich programów, więc jest w czym wybierać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s